BUNLAR DA OLDU

1950'li yillar "louis armstrong istanbul hilton'da"

Louis Armstrong Istanbul Hilton'da konser vermeye gelir. Konser zamanı gelir ve Armstrong salona girer. Istanbul sosyetesi yemektedir. Sanatçı trompetini bırakır ve çalmıyorum der ve odasına çıkar. O çalarken yemek yenecek olmasına kızmıştır. Organizatörler odasına çıkar ve telkinler başlar. Bir tanesi "aman efendim 1 milyon dolar tazminat ödemek zorunda kalabiliriz" der. Sanatçı çek defterini çıkartır ve 1 milyon dolarlık çeki yazar ve "çalmayacağım" der. İstanbul sosyetesi ortalığın karıştığı haberini almıştır ve yemeği yarıda kesmeye karar vermiştir. Bu durum sanatçıya bildirilir. Armstrong aşağı iner salona bakar asayiş berkelam. Sahneye çıkar ve muhteşem bir konser verir.

1980'li yillar "herneto pascoal istanbul san tiyatrosu'nda"

Yanan Şan Tiyatrosu'nda Bilsak Jazz günleri. 12 Eylül'lü yıllar ve gece 01:00'de sokak çıkma yasağı var. Sanatçının tanıtımlarında sahneye çıktığı zaman inmemesiyle ünlüdür yazar. Herneto pascoal saat 09:00'da sahne alır. Perkisyon ustası Latin Jazz çalmaya başlar. Salonda herkes ritme kapılmıştır. 10:00.. 11:00.. 00:00.. Hala çalmaktadır.. Arada ufak ufak demlenen sanatçı kendinden geçmiştir. Salon şaşkındır. Zira gece 01:00'den sonra sokaklar yasaktır. 12:30.. 12:50.. 01:00.. Pascoal hala çalmaktadır ve salon çok az fire ile onu dinlemek için kalmıştır. Gece 02:00.. 03:00.. 04:00.. Sanatçı devam etmektedir.. 04:30 gibi sanatçı izin ister bir ara verir.. 05:30 gibi yeniden sahne alır ve 06:00'ya kadar çalar. Sokağa çıkma yasağı bitmiştir ve salon boşalmıştır. Herkes Taksim Meydan'a doğru ilk otobüse binme amacıyla bitkin bitkin yürüyordur. O anda bir müzik sesi duyulur. Pascoal ekibi ile Taksim'e doğru çalarak yürüyordur. Sanatçı dinleyenleri ile meydana gelir ve orada final yapar.

ALO BANDO

Alo Bando klasik anlamda bir Bando Takımları dayanışmasıdır, bir portaldır. Aynı zamanda Ritim Gurubu, Çigan Orkestrası, Jazz Quarted olarak minik orkestralara dönüşebilmektedir. Bando ekipleri tamamı nota bilen profesyonel müzisyenlerden oluşmaktadır. Bando grubu içerisinde bayan müzisyenler bulunmaktadır. Alo Bando, tecrübe ile gençliği birleştiren bir yapıdadır ve maksimum performansı hedeflemektedir. Latin bandosu, balkan bandosu, klasik bando, sokak bandosu olarak şekil almaktadır. Her türlü sokak orkestrası yapılanması brass band, saem bandosu ve posta bandosu ekibi tarafından sağlanmaktadır.

 

STANDARTLAR

  • Maksimum performans için minimum 8 kişi öneririz.
  • Bando ekibinin içerisinde mutlaka bayan müzisyen bulundururuz.
  • Tecrübe ile gençliğin sentezine inanır, ekibimizi ona göre yapılandırırız.
  • Dört saatten fazla süren etkinlikler için farklı fiyat uygularız.
  • Dört saat içerisinde yarımşar saatten dört set performans yaparız.
  • Reklam çekimleri, şehirdışı ve yurtdışı etkinlikleri için fiyat standardımız yoktur.
  • Prodüksiyon giderleri iş verene aittir.
  • Gerçek müzisyenler ile sahaya çıkar, perkisyoncu kullanmak gibi fiyat düşüren ucuz numaralar yapmayız.